Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Aktualności

X Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu

18 grudnia 2015 r w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się Jubileuszowa 10 Powiatowa Wigilia Integracyjna .
Organizatorami spotkania byli: Krajowe Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” i Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Centrum Kultury w Błoniu. Gospodarzem Wigilii był P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia a honorowy patronat objął P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.
W  to grudniowe popołudnie spotkali się przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, duchowieństwa, organizacji i instytucji pozarządowych, placówek oświatowych i pomocowych  a także osoby niepełnosprawne i mieszkańcy miasta i gminy Błonie.

Jubileusz rozpoczął się od występu muzyków związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas” i Domem Pomocy Społecznej w Bramkach, którzy przenieśli gości w wyjątkowy nastrój  świąt Bożego Narodzenia.
Okazją do wspomnień  i przypomnienia historii minionych Wigilii była prezentacja multimedialna.  W ten wyjątkowy Jubileusz nie mogło zabraknąć podziękowań , które  P. Beata Godzina – Prezes Stowarzyszenia – skierowała do pomysłodawcy i organizatora – P. Seweryna Chruścińskiego, dyrektora Domu Pomocy Społecznej oraz osób, które przez wszystkie lata aktywnie wspierali te spotkania . Na ręce przedstawiciele władz powiatowych i gminy Błonie przekazała upominki przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Przypominając ideę przyświecająca Wigilii, P. Beata Godzina podkreśliła „ Te spotkania są przykładem pełnej integracji, bez względu na bariery łączymy się w jedną rodzinę – rodzinę osób życzliwych”.
Świąteczne życzenia  uczestnikom spotkania przekazali P. Jan żychliński – starosta Warszawski Zachodni, P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia oraz P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury w Błoniu.

 

 Powrót

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001