Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Historia Stowarzyszenia

HISTIORIA Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas”
 
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych            i Niezaradnych życiowo” zostało założone dzięki inicjatywie Ks.  Stefana Kazulaka ,                  P. Bożeny Ploch, P. Seweryna Chruścińskiego. Zostało zarejestrowane w Sądzie Okręgowym w Warszawie 08.12.1999 r.
Początkowo jej członkami było 20 osób, w tym głownie pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bramkach i Czubinie. Od początku Prezesem Stowarzyszenia został P. Seweryn Chruściński.
W roku 2002 Stowarzyszenie podjęło decyzję o prowadzeniu Warsztatu Terapii Zajęciowej          w Bramkach, którego uczestnikami było wówczas 30 osób niepełnosprawnych z terenu gminy Błonie.
Kolejne lata ( 2003 r) to powołanie do działalności i prowadzenie dwóch placówek : Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Czubinie, których odbiorcami były osoby z terenu powiatu pruszkowskiego.
W 2004 r Stowarzyszenie utworzyło Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu.
Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych w środowisku, organizacja podjęła się również prowadzenia świetlicy środowiskowej w Błoniu.
W roku 2004  Stowarzyszenie  uzyskało status organizacji pożytku publicznego, co 
 pozwalało  na pozyskiwanie środków na działalność z odpisu 1%podatku od osób fizycznych.
Współpraca z Bankiem Żywności SOS w Warszawie pozwala również na redystrybucję żywności dla naszych podopiecznych.
Poza prowadzeniem placówek dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenie od początku działalności realizowało i nadal realizuje szereg projektów, które mają na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych i przewlekle psychicznie chorych. Do cyklicznie prowadzonych programów należą
 - Integracyjny Klub Sportowy Cyklista
-  Integracyjny Klub Jeździecki dla osób niepełnosprawnych
- Funkcjonowanie sieci oparcia społecznego i Punkt Wspierania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
- Rajdy rowerowe i Piesze w Puszczy Kampinoskiej i lasach Nadarzyńskich
Ponadto Stowarzyszenie realizuje szereg spotkań integracyjnych dla swoich podopiecznych i środowiska lokalnego. Plenery malarskie, powitanie  lata, spotkania andrzejkowe, warsztaty rękodzieła czy Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu na stałe wpisały się w kalendarz naszej organizacji.
Realizując swoje zadania Stowarzyszenie na co dzień współpracuje z wieloma  szkołami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi.  Podjęło się również redystrybucji żywności
Od 2013 r organizacja zmieniła  zmieniło nazwę na Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”, a funkcję Prezesa przejęła P. Beata Godzina, zaś P. Seweryn Chruściński został Prezesem Honorowym.
Z końcem 2019 r prowadzenie placówek Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Czubinie przejęło Stowarzyszenie „Liczą się Ludzie” z siedzibą w Pruszkowie.
 
 

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001