Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Aktualności

III Integracyjny Festiwal Talentów

III Integracyjny Festiwal Talentów

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Łubcu 12 września 2018 roku odbył się III Integracyjny Festiwal Talentów.

Organizatorem spotkania było Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”. Impreza miała na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców województwa mazowieckiego ( Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Powiatu Pruszkowskiego oraz Powiatu Sochaczewskiego) a także integrację osób utalentowanych i zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności.

Uczestnikami spotkania byli między innymi uczestnicy zajęć Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Ośrodków Wsparcia, młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lesznie, Dzieci z Przedszkola w Zaborowie, seniorzy z Leszna i Zaborowa, uczestnicy świetlicy w Łubcu, przedstawiciele lokalnej społeczności, zarówno osoby zdrowe, jak i te chorujące psychicznie. Podczas spotkania mieliśmy możliwość uzyskania informacji na tematy dotyczące osób z zaburzeniami psychicznymi i problematyki związanej z niepełnosprawnością od pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Uczestnicy festiwalu mieli do wyboru udział w kilku różnych grupach warsztatowych. Wśród nich znalazły się m.in. warsztaty rękodzielnicze, doskonalące umiejętność wykonywania prac na drewnie metodą decoupage doskonalące wyobraźnie przestrzenną i poczucie estetyki , układania kompozycji kwiatowych, oraz udział w warsztatach technicznych, podczas których można było nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności techniczne. Podczas tych warsztatów uczestnicy uczyli się robić osłonki z drzewa do koszy na śmieci. Entuzjaści gotowania wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których efektem były smaczne desery i sałataki. Osoby uzdolnione plastycznie miały okazję wziąć udział w warsztatach malarskich, których tematem była otaczająca nas przyroda Puszczy Kampinoskiej. Dla osób lubiących śpiewać i czujących w sobie nutkę muzykalności zorganizowano warsztaty muzyczne, w których oprócz konkursów i quizów muzycznych, znalazł się czas również na wspólne granie i śpiewanie oraz naukę nowej piosenki.

Zwieńczeniem starań w poszczególnych grupach warsztatowych była prezentacja wykonanych prac. Wysłuchaliśmy również koncertu wokalnego Lesznowskiego Chóru „Ballada”, który zaprezentował zarówno szlagiery i przeboje, jak i utwory mniej znane szerokiej publiczności.

W porze obiadowej zaproszono wszystkich na gorący posiłek. Była również możliwość degustacji wykonanych wcześniej w ramach warsztatów kulinarnych pożywnych i efektownych deserów. Wzajemnym rozmowom, wymianom uwag i doświadczeń,zarówno dotyczących warsztatów, jak i zwykłych trudów dnia codziennego nie było końca. Pozostał rozbudzony entuzjazm i zapał do pracy, moc nowych pomysłów i obietnica spotkania za rok.

W celu podnoszenia świadomości i edukacji społecznej na temat zaburzeń psychicznych podczas spotkania był rozpowszechniany poradnik dotyczący problematyki zdrowia psychicznego.

Zadaniept.”III Integracyjny Festiwal Talentów dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 


Powrót

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001