Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Aktualności

XII Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu

14 grudnia 2017 r w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się już po raz 12  Powiatowa Wigilia Integracyjna .

Spotkanie zorganizowali:  Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” i Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Centrum Kultury w Błoniu. Gospodarzem Wigilii był P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia a honorowy patronat objął  P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.

W  to grudniowe popołudnie spotkali się przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, duchowieństwa, organizacji i instytucji pozarządowych, placówek oświatowych i pomocowych  a także osoby niepełnosprawne i mieszkańcy miasta i gminy Błonie.

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, gdyż prowadziły go  osoby niepełnosprawne, uczestnicy placówek Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” ,- począwszy od konferansjerki, poprzez przygotowanie upominków a na programie artystycznym skończywszy. 

Powiatowa Wigilia  rozpoczęła się od występu muzyków związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas” i Domem Pomocy Społecznej w Bramkach, którzy przenieśli gości w wyjątkowy nastrój  świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne życzenia  uczestnikom spotkania przekazali P. Paweł Białecki– starosta Warszawski Zachodni, P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia oraz P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury w Błoniu i P. Seweryn Chruściński- dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. P. Beata Godzina oprócz świątecznych życzeń pogratulowała uczestnikom  udanego debiutu w roli konferansjerów.

Nie zabrakło również nastrojowego programu. Tym razem był to montaż słowno-  muzyczny, który przygotowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Nie zabrakło śpiewu tradycyjnych kolęd oraz gry na dzwonkach. 

 Po słowie bożym  wygłoszonym przez Księży Dekanatu Błońskiego, uczestnicy podzielili się opłatkiem. Ze wsząd płynęły życzenia radości miłości i pokoju.  

Jak przystało na wieczerzę wigilijną nie zabrakło tradycyjnych potraw – czerwonego barszczu i pierogów, ciast i smaku mandarynek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniała atmosferę, a sponsorom : Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Starostwu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Urzędowi Miejskiemu w Błoniu za środki finansowe na poczęstunek i organizację spotkania.

 
 
 
 

Powrót

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001