Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Aktualności

Bramkowskie Spotkania Integracyjne Wianki 2015

„Bramkowskie Ranczo” – taki napis witał uczestników Bramkowskich Spotkań Integracyjnych Wianki 2015 . Organizatorzy spotkania – Dom Pomocy Społecznej  i Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” w Bramkach  – zaprosili gości do posmakowania życia na Dzikim Zachodzie. Mieszkańcy i użytkownicy 27 placówek pomocowych ( domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy)  z terenu całej Polski , w tym dniu mogli się poczuć prawdziwymi kowbojami, Indianami czy traperami. W czasie zajęć warsztatowych rzucali lassem, podkową, strzelali z luku, poszukiwali złota, wykonywali odznaki szeryfa. W specjalnie zorganizowanej wiosce indiańskiej Ohiari wykonywali pióropusze, łapacze snów, niepowtarzalną indiańską biżuterię, uczyli się rytualnych tańców indiańskich. Chętni mogli spróbować swojego szczęścia w grze w karty, a dla miłośników historii i tajemnic przeszłości przygotowaliśmy kącik opowieści o Dzikim Zachodzie.  A skoro 23 czerwca jest Noc Sobótkowa, nie zabrakło również wspólnego wykonywania wianków – bo to przecież motyw przewodni każdego Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki .

Podsumowaniem tego aktywnego dnia było wręczenie upominków i dyplomów uczestnikom spotkania.  Następnie mieszkańcy i instruktorzy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach zaprosili zaproszonych gości na krótką podróż po Ameryce.  Losy Adeli – Polskiej dziewczyny, której zamarzyła się podróż do USA, oglądali m. in. P. Halina Lipke – Radca Wojewody Mazowieckiego,  P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, honorowy patron spotkania wraz z członkami Zarządu i Radnymi Powiatu, przedstawiciele  lokalnych władz samorządowych ,  szkół, organizacji i instytucji  pozarządowych.

Po występie artystycznym uczestnicy spotkania w uroczystym korowodzie, przy dźwiękach muzyki, przenieśli wspaniałe wianki nad staw, by zgodnie z ludową tradycją puścić je na wodę.

Popołudniowe godziny uczestnicy spotkania spędzili na zabawie w stylu country. Nie zabrakło również niespodzianki i atrakcji, którą w tym roku był byk rodeo. Wielu śmiałków próbował zmierzyć się z tym wyzwaniem, wzbudzając radość i uśmiech na twarzach współbiesiadników.

Zorganizowanie spotkania dla blisko 260 osób możliwe było nie tylko dzięki zaangażowaniu organizatorów, ale również dzięki wsparciu finansowemu sponsorów:  Starostwu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, - Urzędowi Miasta Błonie,  Stowarzyszeniu „Między Wisłą a Kampinosem”,  Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Ożarowie Mazowieckim, Aptece Medicor w Zaborowie, firmom  Bakoma SA,  Procter & Gamble, IPSON, Goldfoam sp z o.o., Polmo Łomianki, Piekarni Kuliccy s.j, Cukierni Lukrecja, osobom prywatnym – P. Piotrowi Rogali i P. Barbarze Rosołek-Stefaniak .

VII Bramkowskie Spotkania Integracyjne Wianki 2015 przeszły już do historii, ale mamy nadzieję że na długo pozostania w pamięci wszystkich uczestników.  Do zobaczenia za rok.

Anna Krzysztofik

 
 
 
 

Powrót

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001