Zmień rozmiar tekstu

KRAJOWE STOWARZYSZENIE "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

Aktualności

X Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Puszczy Kampinoskiej

10 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu

Ta okrągła rocznica oraz organizowany corocznie Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Puszczy Kampinoskiej były powodem zorganizowania wspólnej uroczystości, która miała miejsce 21 sierpnia 2014r na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu.

W imprezie wzięło udział 250 osób niepełnosprawnych z 25 placówek z całego Mazowsza, głównie uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z Warszawy, Serocka, Pułtuska, Sokołowa Podlaskiego, Ostrołęki, Sochaczewa, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Myszyńca, Otwocka, Ciechanowa, Żyrardowa, Wołomina, Wyszogrodu, Czubina, Sadowej, Bramek i Łubca oraz wolontariusze z Zespołu Szkół w Bieniewicach.

W tym dniu wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, placówek i instytucji oświatowych, kulturalnych i pomocowych.

Spotkanie rozpoczęła Pani Iwona Zielak – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu, dziękując za przyjęcie zaproszenia i współpracę .

Następnie głos zabrała Pani Beata Godzina, Prezes Stowarzyszenia ”Przyłącz się do nas”, która przedstawiła rys historyczny placówki podkreślając, jak ważną funkcję pełnią ośrodki wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jednocześnie złożyła podziękowania dla osób, które przyczyniły się do powstania i dalszego funkcjonowania ŚDS w Łubcu.

W tym dniu nie zabrakło również gratulacji i życzeń dla uczestników i pracowników placówki, które na ręce Jubilatów złożyli :

P. Beata Godzina – Prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” oraz p. Seweryn Chruściński były Prezes Stowarzyszenia

P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni,

P Małgorzata Szarpak - Starszy Inspektor Wojewódzki w Wydziale Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego,

P. Zenon Reszka - Burmistrz Błonia,

P. Andrzej Cieślak- Wójt Leszna,

P. Krzysztof Turek- Wójt Starych Babic,

P. Barbara Gębala – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,

W imieniu Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego i swoim podziękowania złożyła P. Bożena Wronikowska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Podziękowania i wyrazy uznania otrzymaliśmy również od Dyrektorów, Kierowników, zaprzyjaźnionych ośrodków, placówek, organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy.

Każdy z zaproszonych gości w ramach podziękowania otrzymał pamiątkowy upominek wykonany przez uczestników Placówki.

Obchody Jubileuszu zostały uświetnione specjalnie przygotowanym na tę uroczystość występem artystycznym, który wywołał ogromne wzruszenie wśród gości.

Podczas Jubileuszu można było podziwiać przygotowaną na tę okoliczność wystawę fotograficzną , oraz kronikę przedstawiającą zmiany, jakie miały miejsce przez ostatnie 10 lat.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć również tortu urodzinowego, wspólnych rozmów i wspomnień .

W drugiej części spotkania miał miejsce Dziesiąty Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Puszczy Kampinoskiej. Wszyscy uczestnicy spotkaniapod przewodnictwem pracowników Kampinoskiego Parku z wielkim entuzjazmem ruszyli pieszo i rowerami, szlakami Puszczy Kampinoskiej. Chwilą wytchnienia był odpoczynek, który odbył się na polanie w lesie.

Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy Rajdu wrócili do Ośrodka, gdzie odbyła się część podsumowująca spotkanie, podczas której zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za uczestnictwo w Rajdzie, które zostały zakupione ze środków Województwa Mazowieckiego.

Obchody 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Rajd Pieszy i Rowerowy nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania ludzi o wielkim sercu.

Serdecznie dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem Panu Janowi Żychlińskiemu, Staroście Warszawskiemu Zachodniemu oraz Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego. Partnerom spotkania: Gminie Stare Babice, Leszno, Błonie i Ożarów Mazowiecki, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ożarowie Mazowieckim, Wolontariuszom z Zespołu Szkół w Bieniewicach, Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Dziękujemy również sponsorom, rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych oraz całej Społeczności Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Iwona Zielak,

Kierownik ŚDS w Łubcu

 
Impreza współfinansowana przez Zarząd Woejwództwa Mazowieckiego
 

 


Powrót

Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas"

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

"Przyłącz się do nas"
tel. 0 606 596 418

e-mail: kraj.stowarzyszenie@poczta.onet.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001